OOTB
5 powodów, dlaczego piłeczka antystresowa jest skuteczna
Czy piłeczka antystresowa naprawdę pomaga? A może to tylko niepotrzebny gadżet? Zapoznaj się z naszą listą zalet i właściwości, które może ci dać posiadanie takiej piłki!
STRES – TOWARZYSZ KAŻDEGO
Stres dotyka każdego, niezależnie od wieku. Jeśli nic z nim nie robisz, negatywne myśli mogą tak ciebie skonsumować, że skończyć się to może na nerwicy albo nawet depresji. Każdy ma swój własny przepis na zwalczanie stresu, jedne lepsze, drugie gorsze – wszystko zależy od danej osoby i od poziomu przeżywanego stresu. Oprócz jogi, herbat ziołowych czy ćwiczeń fizycznych wymienić można też piłeczki antystresowe. Są w formie breloczków, zwierząt, serduszek, itd. Swego czasu były bardzo popularne, dzisiaj już raczej odchodzą w zapomnienie. A nie słusznie, ponieważ nie tylko pomagają zwalczać stres, ale także mają wiele innych właściwości. Jakie korzyści przynosi piłeczka antystresowa? Dowiedz się poniżej.
- Poprawiają nastrój – może tylko na chwilę, ale zawsze coś; ściskanie piłeczki antystresowej wyzwala endorfiny, które są źródłem szczęścia. Lepszy humor to mniejszy stres, a zabawny kształt takiej piłki na pewno rozweseli każdego.
- Skupiasz się na czym innym – podczas sesji z taką piłeczką warto się skupić tylko na niej: jak ją ściskasz, czy mocno, czy lekko, jak ją podrzucasz – ogólnie, jak się nią bawisz. Pozwoli ci to na rozproszeniu złych myśli towarzyszących stresowi. Niepokój znika, ponieważ to jest jedyna rzecz, na którą zwracasz szczególną uwagę.
- Wpływa pozytywnie na zdrowie – może taka piłeczka nie zastąpi ciężarów, ale ściskając ją ćwiczysz swoje ramię. Dodatkowo poprawia ona krążenie i zwiększa dostęp tlenu do mózgu. Wraz z poprawą krążenia zwalnia się praca serca, uspokajając cały organizm.
- Pomaga w medytacji – podczas ściskania piłeczki antystresowej warto również oddać się medytacji. W końcu to jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę ze stresem. Regulując uścisk robisz to samo ze swoim oddechem i przestajesz myśleć o tym, co się wokół ciebie dzieje. Wystarczy 5-10 minut, a efekty widoczne są już natychmiast.
- Idealne dla dzieci z autyzmem i ADHD – piłeczka antystresowa pozytywnie wpływa na umysł dziecka chorego na autyzm. Wyładuje w ten sposób swoją frustrację przejawiającą się kołysaniem, niekontrolowanymi ruchami czy głośnym mówieniem. To samo dotyczy dzieci z ADHD – zajmą czymś swoje ręce i przestaną być rozproszone innymi bodźcami. Dzięki temu będą w stanie posprzątać swój pokój albo odrobić lekcje.
PIŁECZKA ANTYSTRESOWA
Wybór piłeczek jest dzisiaj ogromny. Warto się w taką piłkę antystresową zaopatrzyć i używać jej, na przykład w pracy albo podczas zajęć lekcyjnych. Może moda na nią ucichła, ale to nie znaczy, że przestała być potrzebna i skuteczna. Przeczytaj także artykuł na temat kreatywności, który z pewnością poszerzy Twoją wiedzę na ten temat.
Piłeczka antystresowa jest skuteczna. A chcesz skutecznie rozwinąć firmę lub projekt. Przeczytaj: metoda PSA
Komentarze (0)