Skuteczny plan

Najważniejsze w działaniach w internecie jest planowanie w chaosie. Dzisiejsza sieć to zdywersyfikowany organizm, która zaczyna żyć własnym życiem. Mimo tak entropicznego środowiska przy dużym zaangażowaniu jesteśmy w stanie zapanować w pewnym stopniu nad internetem tak aby trafić do jak największej liczby odbiorców.

SKUTECZNY PLAN CZYLI SKUTECZNE DZIAŁANIA

Skuteczny plan to przede wszystkim skuteczne działania w sieci. Każda strategia pracy musi być od początku do końca przemyślanym procesem. Dziś poza pewnymi działaniami, które możemy zaplanować i wkleić do spersonalizowanego harmonogramu cały czas występują wydarzenia poboczne, które mocno komplikują realizację założonych wcześniej celów. Z jednej strony musimy działać zgodnie z wcześniej przewidzianymi krokami a z drugiej musimy reagować na wszelkie zjawiska, które występują po drodze. Dalej postaramy się wskazać drogowskaz, który może na pomóc w trakcie działań w internetowej sferze.

ZBUDUJ FUNDAMENTY

Pierwszym działaniem, bez którego nie jesteśmy w stanie wystartować jest stworzenie własnego miejsca w sieci. Najlepszą i najpopularniejszą opcją jest tutaj założenie własnej witryny internetowej. Najlepiej aby była to strona o chwytliwej nazwie, która automatycznie definiuje profil naszej działalności. Innymi opcjami jest tworzenie subdomen na założonych już witrynach czy zlokalizowanie się tylko i wyłącznie na stronach internetowych, katalogach czy kanałach społecznościowych. Ten model dziś nie jest jednak receptą na sukces w sieci. Najlepszym rozwiązaniem będzie połączanie i zsynchronizowanie wszystkich tych miejsc. W obecnych czasach obowiązującą regułą jest właśnie działanie jednocześnie w wielu lokalizacjach tak aby nasze poczynania były zjawiskiem zdywersyfikowanym.

DAJ SIĘ WYSZUKAĆ

Każdego dnia w wyszukiwarkach internetowych wpisywane są miliardy zapytań, na które wyłaniają się najlepiej dopasowane odpowiedzi.  Jeżeli chcemy coś znaczyć w sieci musimy sprawić aby nasza strona pojawiała się na jak najwyższym miejscu. Naszym celem musi być tu wdrapanie się na sam szczyt czyli pierwszą stronę wyszukiwań, która najczęściej tożsama jest z byciem w pierwszej dziesiątce odpowiedzi. Co zatem zrobić aby nasza lokalizacja była widoczna właśnie w tym przysłowiowym topie? Przede wszystkim musismy wdrożyć działania z zakresu SEO. Są to przede wszystkim dwa typy działań:

  • działania on-site – czyli wszystkie działania optymalizujące strukturę naszej strony oraz dostosowanie treści do danej branży i tematyki;
  • działania off-site – sprawienie aby do naszej strony prowadziły jak najlepsze odnośniki zewnętrzne.

Powyższe działania to procesy wymagające niezwykłego zaangażowania popartego doświadczeniem w pozycjonowaniu stron. Bez odpowiedniego przygotowania i planu ciężko będzie nam osiągnąć sukces w sieci internetowej.

POZYCJONUJ Z GŁOWĄ

Jeszcze kilka lat temu aby wypozycjonować stronę na właściwe dla własnych oczekiwań miejsce wystarczyło umieścić jak najwięcej słów kluczowych na danej witrynie oraz masowo linkować ją z jak największej liczby miejsc. Dziś aby cokolwiek znaczyć w sieci musimy działać wielowymiarowo. Pozycjonowanie strony nie może się dziś ograniczać jedynie do ustawienia właściwych tytułów i nagłówków w tekstach. Bardzo istotne jest to aby treść na stronie była umiejętną kompilacją właściwie dobranych fraz z dobrymi teksami podpartymi elementami wizualnymi. Więcej na temat pozycjonowana możecie znaleźć w dziale SEO.