Zarządzanie

5 najlepszych aplikacji do zarządzania czasem

Dodano: 2 lipca 2015 o 09:07   /   przez   /   Komentarze (0)

 

W natłoku obowiązków i ciągłym pośpiechu coraz popularniejsze stają się aplikacje, programy i metody do zarządzania swoim czasem. Jeśli zapiszemy i rozplanujemy sobie zadania, które mamy do wykonania to znacznie szybciej i efektywniej możemy je później wykonać. W tym artykule przedstawimy subiektywną listę 5 najlepszych aplikacji do zarządzania czasem. Zaczynajmy więc!

1. KALENDARZ GOOGLE

Chwalony przede wszystkim za swoją przejrzystość i ilość funkcji, które zawiera. Jest dostępny zarówno w naszym smartfonie, tablecie oraz komputerze. Najważniejsze jego funkcje to tworzenie wielu kalendarzy, ustawianie przypomnień, kolorystyczne ustawianie wydarzeń oraz łączenie wydarzeń z innymi użytkownikami. Wystarczy zaplanować jakieś wydarzenie i zaprosić do niego drugą osobę. Wtedy pojawia się ono także w jej kalendarzu i także ta osoba może dostać powiadomienie o tym wydarzeniu. Atutami Google Calendara są przede wszystkim możliwe integracje z różnymi programami. Bez problemu połączysz go ze swoją komórką lub klientem pocztowym.

2. WUNDERLIST

Kolejna aplikacja do zarządzania czasem. Jej plusy to niewątpliwie przejrzystość. Umożliwia nam łatwe i proste tworzenie zadań, list zadań, projektów. Można ustawić sobie także przypomnienia, termin wykonania zadania oraz łączyć je z innymi użytkownikami Wunderlista. Dużym plusem jest tworzenie wielu list zawartych jedna w drugiej, od dużego projektu, po listę zadań w projekcie aż po checklistę w tejże liście zadań – czyli całkiem spora wielopoziomowość. Minusem jest to, że nie można oznaczyć sobie ile czasu zajmie nam dane zadanie oraz to, że nie wszystko można ustawić na smartfonie. Aplikacja dostępna na komputer, telefon i tablet.

 3. EVERNOTE

Jest to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych programów do zarządzania czasem, a nawet jak to niektórzy określają: do zarządzania życiem. Umożliwia nam tworzenie notatek, planów, checklist, zapisywania ważnych informacji, zdjęć, wideo, nagrań audio, wycinków stron.. Można tak trzymać dosłownie wszystko. Z pomocą Evernote możesz zaplanować swoją podróż dookoła świata, możesz zarządzać swoimi projektami, możesz się uczyć oraz zapisywać swoje pomysły, które właśnie teraz przyszły Ci do głowy. Dostępna na wszystkie platformy. Evernote to jeden z najpopularniejszych programów tego typu.

4. GTASK

Gtask to istny wielopoziomowy kombajn do zarządzania swoimi zadaniami. Można tutaj stworzyć sobie kilka list z zadaniami. Dodatkowo Gtask można połączyć z często używanym Kalendarzem Google, dzięki czemu z poziomu programu możemy obserwować nasze spotkania i zadania ustalone we wcześniej wspomnianej aplikacji.

5. REMEMBER THE MILK

Aplikacja dostępna z poziomu telefonu, tabletu i komputera. Oferuje bardzo dużo funkcji jednocześnie przedstawiając nam rozbudowany i zaawansowany interfejs. Dla naszych zadań możemy tutaj określić priorytety, tagi, powtarzalność zadań oraz tworzyć listy. Dodatkowo mamy tutaj możliwość przeszukiwania naszych zadań. RTM to program, który promuje metodologię GTD Davida Alena. GTD to teraz najpopularniejsza metoda zarządzania czasem i zadaniami. Dzięki niej nie tylko będziesz działał skuteczniej, ale przede wszystkim mniej stresowo. Dlatego Remember the Milk to nasz faworyt.

Najważniejsze to wybrać aplikację idealną dla Ciebie i Twoich potrzeb. Każda ma inny interfejs, każda jest inaczej obsługiwana, jednak wybór jest ogromny i nie jest ciężko wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Komentarze (0)

Treść komentarza

Treść komentarza
Imię E-mail WWW