Bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczne zakupy w Internecie

Bezpieczne zakupy w Internecie
Dodano: 29 września 2015 o 17:16   /   przez   /   Komentarze (0)

Robienie zakupów w Internecie nie jest niczym obcym – większość aktywnych internautów korzysta z możliwości zakupów online. Każdego roku przybywa sklepów internetowych oraz chętnych kupujących, którzy śmielej korzystają z Internetu. Zakupy przez sieć są wygodne, szybkie i w zasadzie bezpieczne, jeśli tylko będziemy pamiętać o paru ważnych zasadach.

  1.  Super oferty i okazje. Kupuj z głową – nie daj się oszukać, że ktoś sprzeda Ci coś za połowę rynkowej ceny. Jeśli większość sklepów, które sprawdziłeś posiada ten sam poziom cen, a jeden wyraźnie odstaje od nich to może to być próba oszustwa. Dlatego jeśli chcesz już wybrać taką okazyjną ofertę koniecznie sprawdź od jak dawna sklep funkcjonuje, opinie oraz przede wszystkim czy posiada informacje kontaktowe (adres) oraz regulamin.
  2. Antywirus. Niekiedy jest tak, że niezależnie od naszych intencji oraz sklepu możemy stracić nasze pieniądze, a wszystkiemu winni są hakerzy, którzy często podszywają się pod znane Ci sklepy czy strony a następnie próbują wyłudzić Twoje dane czy pieniądze. Dobry pakiet zabezpieczający jest w stanie uchronić nas przed takimi zagrożeniami ze strony hakerów.
  3. Czytaj regulamin i drobny druk. Sprawdź ile naprawdę zapłacisz za zamówienie – czasami możesz skusić się atrakcyjną ceną towaru, ale gdy przychodzi do płacenia okazuje się, że cena wysyłki jest znacznie wyższa od rynkowej.

Trzymając się tych kilku zasad możemy być pewni, że nasze zakupy będą bezpieczne. Pamiętaj, jeśli jakiś sklep nie wywiązuje się z zawartej transakcji sprzedaży lub też przysłał Tobie uszkodzony towar to jeśli masz trudność z egzekwowaniem swoich praw – zgłoś się do Rzecznika Praw Konsumenta (UOKiK).

Komentarze (0)

Treść komentarza

Treść komentarza
Imię E-mail WWW