Zarządzanie

Dlaczego warto skorzystać z wirtualnego biura?

Dlaczego warto skorzystać z wirtualnego biura?
Dodano: 3 października 2018 o 10:55   /   przez   /   Komentarze (0)

W dobie rozwoju wolnych zawodów oraz usług świadczonych online własne biuro, to dla wielu przedsiębiorców zbędny wydatek. Nastał jednak czas, kiedy rynek zaczął odpowiadać na te sygnały. O wirtualnym adresie porozmawiamy z Tomaszem Urbaniakiem, właścicielem Multioffice Strzelecka 29.

WIRTUALNE BIURO TO ZUPEŁNIE NOWY SPOSÓB MYŚLENIA O PROWADZENIU FIRMY. DLA KOGO PANA ZDANIEM TA OFERTA SPRAWDZI SIĘ NAJLEPIEJ?

Praktycznie każdy przedsiębiorca, który nie posiada stacjonarnej siedziby firmy może skorzystać z oferty wirtualnego biura. Ale też często spotyka się firmy, dla których nie jest korzystne ujawnianie adresu firmy, na przykład z powodu złośliwej konkurencji. Również przedsiębiorstwa, które chcą mieć adres firmy w większym, bardziej rozpoznawalnym mieście korzysta z tego rodzaju usług. Także powodów, jak i rodzajów przedsiębiorców może być wiele, ważne, że rynek oferuje taką możliwość w prosty i dostępny sposób.

W CZYM USŁUGA WIRTUALNEGO ADRESU JEST PANA ZDANIEM LEPSZA OD TRADYCYJNEGO NAJMU?

Przede wszystkim z powodu obniżenia kosztów, ale również wygody. Odchodzi nam mnóstwo spraw technicznych i admiracyjnych związanych z prowadzeniem własnego biura. Warto też pamiętać o możliwości posiadania adresu w prestiżowej lokalizacji, gdzie wynajem biura może znacznie przekraczać budżet, jakim dysponujemy.

JAKIE KOSZTY POZWALA ZMINIMALIZOWAĆ WIRTUALNE BIURO?

Oczywiście najważniejszy to koszt wynajmu lokalu, który w centrum Poznania musimy liczyć w tysiącach. Ponadto koszty obsługi biura: pracownicy, firma sprzątająca. Koszty eksploatacyjne oraz koszt jednorazowy, ale też koszt wyposażenia biura. To tylko te najważniejsze i nasuwające się w pierwszej kolejności.

WIELE OSÓB WĄTPI W SKUTECZNOŚĆ I LEGALNOŚĆ E-BIURA. CZY JEST SIĘ CZEGO „BAĆ”?

Wirtualne biuro to całkowicie legalny sposób rejestracji działalności i coraz bardziej popularny. Należy tylko zwrócić uwagę na dobrze skonstruowaną umowę. Musimy pamiętać również o prawach, jakim najemca takiego biura dysponuje, jak m.in., udostępnianie go np. do przeprowadzenia kontroli skarbowej. Najczęściej oferty udostępniają różne pakiety i należy wybrać najbardziej pasujący do potrzeb firmy.

CZY WIRTUALNE ADRESY ZMIENIĄ PODEJŚCIE POLAKÓW DO BIZNESU?

Myślę, że po części na pewno. Przede wszystkim wirtualny adres jest dostępny dla każdego, także problem, gdzie zarejestrować działalność po prostu znika. Nasze biuro oferuje również usługi księgowe, także w jednym miejscu możemy uzyskać wszystko, co potrzebne do prowadzenia działalności w przyjazny, bezpieczny i legalny sposób.

JAK ZRODZIŁ SIĘ POMYSŁ NA STWORZENIE MULTIOFFICE STRZELECKA 29?

Pomysł powstał po prostu w odpowiedzi na potrzeby rynku. Pierwszym sygnałem był problem znajomego, który mieszkał w bardzo małej miejscowości i oczywiście jak większość miał zarejestrowaną firmę u siebie w domu. Niestety nie rozwijała się ona tak, jakby sobie tego życzył. Po przerejestrowaniu firmy do większego miasta stał się dużo bardziej rozpoznawalny i ilość zleceń zwiększyła się.

Komentarze (0)

Treść komentarza

Treść komentarza
Imię E-mail WWW