OOTB

Google Project Ara

Google Project Ara
Dodano: 19 sierpnia 2015 o 01:57   /   przez   /   Komentarze (0)

Czy słyszeliście już o innowacyjnym projekcie od Google o nazwie ARA? Jeśli nie – przeczytajcie koniecznie nasz najnowszy artykuł w tym temacie.

PROJEKT ARA

Projekt Ara to najnowszy projekt od Google. Pierwszy model nosić będzie nazwę Spiral 2 a sam model został zaprezentowany już w styczniu. Niestety już na początek mamy złe wieści – sama premiera Ary ma się przesunąć. Wszystko jasne, tylko czym jest ta cała Ara i o co chodzi w projekcie? Cały projekt zakłada stworzenie nowoczesnego smartfonu, który będzie miał budowę modularną – czyli każdy użytkownik będzie mógł dowolnie wymieniać komponenty swoje telefonu. Dzięki temu nie będzie trzeba wymieniać całego telefonu na nowy aby podążać za trendami i technologią – zamysłem jest możliwość wymiany jedynie poszczególnych elementów, takich jak bateria czy aparat fotograficzny, dostosowując tym samym swój telefon do własnych, indywidualnych potrzeb. Model prezentowany w styczniu przez Google ma mieć ekran o rozdzielczości 1280×720, 5-pikselowy aparat, łączność 3G, WiFi oraz procesory od nVidia oraz Marvell. Do tego urządzenia będziemy mogli dopasowywać na początek jedenaście modułów, a docelowo ma być ich aż 30.

ERA MODUŁOWYCH TELEFONÓW

Naszym zdaniem projekt Ara to zapowiedź ery modułowych telefonów. Microsoft musi się bardzo postarać aby dogonić Google. Na razie nie zapowiada się, żeby Windows chociażby dogonił Androida, nie mówiąc o jego przegonieniu, więc chociaż w kwestii innowacyjności swoich smarfonów Microsoft mógłby się bardziej postarać. W związku z przekładaną datą premiery Projektu Ara konkurent Google mógłby przejąć pałeczkę i samodzielnie stworzyć tak zaawansowany technologicznie telefon. Jednak niestety nic nie zapowiada zmian w tej dziedzinie jeśli chodzi o nowe technologie od Microsoftu. Pozostaje nam zatem jedynie czekać na premierę Ary.


Więcej o projekcie możecie przeczytać na stronie Project Ara.

Komentarze (0)

Treść komentarza

Treść komentarza
Imię E-mail WWW