OOTB

Google to nie tylko wyszukiwarka

Google to nie tylko wyszukiwarka
Dodano: 3 września 2015 o 10:00   /   przez   /   Komentarze (0)

Google od swojego powstawia w 1998 roku dokonało wielu przemian, nie tylko w dziedzinie informatyki i nowych technologii, ale także w świadomości ludzi i postrzegania otoczenia. Już od wielu lat kojarzy się wyłącznie z wyszukiwarką internetową, pocztą elektroniczną czy kampanią AdWords. Od 2007 roku skutecznie rozwija platformę Android, wprowadzając coraz to lepsze i ciekawsze ulepszenia i dodatki. Koncern pranie nam ułatwić życie w każdej dziedzinie, stąd powstało wiele usług, niektóre są bardzie znane, np. Chrome, a inne mniej.

USŁUGI GOOGLE

W tym artykule pragniemy skupić się na tych drugich. Oczywiście nie opiszemy ich wszystkich, gdyż jest ich zbyt dużo, a część z nich wykorzystywane jest przez wąskie grono użytkowników, dlatego skupimy się na 5, dla nas najciekawszych programach.

 1. GOOGLE TRANSLATE

  Jest to bardzo pomocna usługa umożliwiająca tłumaczenie tekstów, plików tekstowych, a także całych stron internetowych na/z różnych języków. Ma też jeszcze jedną ciekawą funkcję, a mianowicie opcję ręcznego wpisywania znaków. Szczególnie przydatne jest przy rozszyfrowywaniu chińskich znaków. Istnieje również w wersji na smartfony, gdzie za pomocą aplikacji i wbudowanej kamerki mamy możliwość odczytania tekstu i wyświetlenia tłumaczenia na ekranie.

 2. TIMER

  Odliczanie czasu jest czasami bardzo przydatną i często stosowaną funkcją, dlatego Google proponuje nam Timer. Jest bardzo estetycznie wykonany, dodatkowo można ustawić dźwięk alarmu informującego o końcu odliczania.

 3. GRA SMARTY PINS

  Jest to ciekawa gra, gdzie możemy sprawdzić się z wiedzy geograficznej. Google wykorzystało swoje mapy, dlatego jest bardzo realistyczna. Zasady są bardzo proste, zadawane jest losowe pytanie dotyczące konkretnego miasta lub kraju, a my musimy upuścić szpilkę na odpowiednim miejscu. Poprawne odpowiedzi tworzą linię ciągłą, liczbę kilometrów, która może wynosić maksymalnie 1609. Mamy do wyboru 6 kategorii, m in. historia, sztuka, sport. Niestety każda pomyłka wiąże się ze stratą cennych kilometrów.

 4. GOOGLE NGRAM VIEWER

  Aplikacja pozawala na przeszukanie 5 milionów książek wydanych w latach 1980-2008, aby sprawdzić ile razy zostało wykorzystane wybrane przez nas słowo. Wynik otrzymujemy nie tylko w liczbach procentowych, ale także w postaci przejrzystego wykresu. Funkcja ta umożliwia także przeszukiwanie w języku polskim.

 5. SPRAWDZANIE KALORYCZNOŚCI POTRAW

  Wpisując w wyszukiwarkę nazwę danego produktu z dopiskiem kalorie otrzymujemy wiele cennych informacji na jego temat, m. in. ilość kalorii dla danego typu i wagi, opis, wartość odżywczą, ilość tłuszczów, białek, węglowodanów oraz wiele innych.

Komentarze (0)

Treść komentarza

Treść komentarza
Imię E-mail WWW