Social media

Promowanie marki za pomocą Instagrama

Promowanie marki za pomocą Instagrama
Dodano: 22 czerwca 2018 o 10:03   /   przez   /   Komentarze (0)

Chcesz promować się na Instagramie? Bądź jak ci, o których dzisiaj piszę!

Na Instagramie jesteśmy w stanie znaleźć wiele popularnych marek. Dzisiaj na celownik weźmy marki napojów energetycznych, które bardzo prężnie działają właśnie na tym kanale . Dokładniej przyjrzymy się takim markom jak RedBullMonster i Rockstar.

  • Z tych trzech wymienionych najprężniej na Instagramie działa RedBull – aktualnie ma on 8,6 mln obserwujących.
  • Następny na naszej liście jest Monster, który również zdumiewa liczbą 4,5 mln followersów.
  • Na końcu naszej listy jest Rockstar Energy, który posiada pokaźną liczbę 948 tys. obserwujących.

Z Instagrama obecnie korzysta już około  800 mln użytkowników na całym świecie. Ta aplikacja została stworzona, aby udostępniać zdjęcia i filmiki, na których możemy umieszczać różnego rodzaju filtry (w celu ich „upiększenia”). Na Instagramie dostępna jest także funkcja „insta story”, dzięki której możemy umieścić filmik lub informację na 24 godziny. Jest to dobra opcja do przekazywania informacji o eventach lub dzielenia się tym, co u nas w firmie aktualnie się wydarza.

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego akurat Instagram jest dobrym medium do promocji marki, to już wam odpowiadam. Aktualnie większość użytkowników Instagrama to ludzie młodzi, którzy są obecnie idealną grupą konsumentów. Ze statystyk wynika, że na Instagramie ludzie są bardziej aktywni niż na innych social media. Na Instagramie możemy być bardziej bezpośredni niż w tradycyjnych formach reklamy (telewizja, billboard, czasopismo), możemy również nawiązać większą interakcję z naszymi odbiorcami, na co tradycyjne reklamy nam nie pozwalają. Dlatego dobrym pomysłem jest znalezienie się właśnie tam.

Obecnie grupa ludzi na Instagramie najczęściej obserwuje marki, z którymi może się utożsamiać, dlatego wybrałem gigantów napojów energetycznych. Znajdziemy ich na koszulkach, naszywkach, a nawet na naklejkach do samochodów. Co ciekawe, opisywane przeze mnie marki intensywnie udzielają się w sportach ekstremalnych, tak lubianych przez przedstawicieli młodego pokolenia. Wystarczy przejrzeć profile znanych producentów, aby dostrzec jak duża jest komunikacja pod wstawianymi przez nich postami. Wniosek? W dzisiejszych czasach trzeba być tam, gdzie jest nasz klient. Od strony budowania marki powinniśmy brać przykład z takich gigantów  jak RedBull.

JAKIE KORZYŚCI OTRZYMAMY Z PROWADZENIA KONTA NA INSTAGRAMIE?

  1. NA INSTAGRAMIE SZYBCIEJ ZBUDUJEMY MARKĘ NIŻ NA FACEBOOKU I TWITTERZE. A JEST TO ZWIĄZANE Z WCZEŚNIEJ WYMIENIONĄ ZWIĘKSZONĄ AKTYWNOŚCIĄ UŻYTKOWNIKÓW.
  2. INSTAGRAM NIE OBCINA ZASIĘGÓW JAK INNE SOCIAL MEDIA. PRZYKŁADOWO FACEBOOK OBECNIE MOCNO UCINA ZASIĘGI SWOIM UŻYTKOWNIKOM, ABY MÓC LEPIEJ ZARABIAĆ.
  3. MOŻEMY MIEĆ LEPSZY KONTAKT Z NASZYMI ODBIORCAMI. PRZECIEŻ NIE MA NIC WARTOŚCIOWSZEGO DLA MARKI NIŻ FAKT, ŻE ODBIORCA DZIELI SIĘ Z INNYMI POZYTYWNYM PRZEKAZEM NA TEMAT PRODUKTU.

Jesteś zainteresowany kontem na Instagramie? Zanim zaczniesz budować swoją markę, stwórz sobie plan. Zajmij się prześledzeniem  jak działa Twoja konkurencja, przyda się to w odnalezieniu swojego indywidualnego sposobu na kontakt z fanami (przecież nie możesz być jak inni!). Szukaj klientów – jeśli już znalazłeś konkurencję sprawdź, czy mają aktywnych odbiorców, wybadaj czy ludzie są zainteresowani Twoją marką, a jeśli nie to pomyśl, jak ich zainteresować.

Gdy już stworzysz konto planuj dokładnie udostępniane treści, aby były one jak najbardziej profesjonalne (dobrej jakości zdjęcia, filmiki, ciekawe opisy). Bądź aktywny! regularne wstawianie postów i interakcja jest najważniejsze! Sprawdzaj topowe hasztagi. Bez odpowiednich hasztagów nie dotrzesz do swojej grupy docelowej.

PODSUMOWUJĄC – INSTAGRAM JEST OBECNIE ŚWIETNYM MIEJSCEM DO BUDOWANIA SWOJEJ MARKI, A PATRZĄC NA STATYSTYKI BĘDZIE TYLKO LEPIEJ. DLATEGO NIE ZASTANAWIAJ SIĘ – ZRÓB RESEARCH I DZIAŁAJ JUŻ DZIŚ!

Komentarze (0)

Treść komentarza

Treść komentarza
Imię E-mail WWW