OOTB

Targi motoryzacyjne 2015 we Frankfurcie

Motoryzacja przyszłości czyli targi motoryzacyjne we Frankfurcie 2015
Dodano: 16 września 2019 o 19:51   /   przez   /   Komentarze (0)

Nie możemy nie napisać o odbywających się właśnie targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, na których prezentowane są najnowocześniejsze rozwiązania motoryzacyjne – zarówno w dziedzinie mechaniki jak również elektroniki. To właśnie na elektronice tych nowoczesnych konstrukcji chcemy się skupić. Producenci samochodów od lat przyzwyczajają nas do coraz większej liczby układów elektronicznych w naszych pojazdach, jednak to co widzimy w ostatnich paru latach jest prawdziwą rewolucją.

SYSTEMY KOMPUTEROWE W AUTACH

Rozbudowane systemy multimedialne nie ograniczają się jedynie do radia – to prawdziwe kombajny, za pomocą których możemy monitorować stan układów jednych czy sterować zawieszeniem. Przemysł IT oraz przemysł motoryzacyjny są tak ze sobą powiązane, że system Android można spotkać na pokładzie samochodu! Tak, system Android w komputerze pokładowym to te same możliwości znane nam z telefonów czy tabletów, czyli m.in. dostęp do przeglądarki internetowej oraz aplikacji, które mogą ułatwić i umilić podróż samochodem zarówno kierowcy jak i pasażerom.

Zaawansowana elektronika coraz bardziej przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach – początkiem elektronicznej rewolucji w motoryzacji były montowane seryjnie ABS-y. Obecnie montowane w samochodzie czujniki oraz komputery pokładowe monitorują również trasę oraz stan kierowcy.

JAK TO SIĘ WSZYSTKO ODBYWA?

Nowoczesne pojazdy wyposażone są w szereg czujników oraz kamer, tak więc jedna kamera umieszczona przed kierowcą monitoruje stan jego powiek i jeśli komputer uzna na podstawie obserwacji, że kierowca wymaga odpoczynku to poinformuje go sygnałem graficznym oraz dźwiękowym, aby zapobiec zaśnięciu za kierownicą.

Inne systemy z kolei obserwują nieustannie drogę i jeśli wykryją niezamierzony zjazd z pasa ruchu to natychmiast włączą drżenie kierownicy lub nawet skierują samochód na właściwy tor. Nie wspominając o tym, że jeśli będziemy zbliżać się zbyt szybko i zbyt blisko do poprzedzającego samochodu to komputer przejmie kontrolę i zacznie sam hamować.

To właśnie można zobaczyć na najnowszych targach motoryzacyjnych – jeszcze bardziej inteligentne samochody, które dbają o nasze bezpieczeństwo i komfort podróżny. To nie jest wcale pieśń przyszłości – to dzieje się teraz i jest dostępne w salonach samochodowych, a nowości prezentowane na targach tylko ulepszają istniejącą już technologię.

Komentarze (0)

Treść komentarza

Treść komentarza
Imię E-mail WWW