Web design

WordPress jako system blogowy oraz potężny CMS

WordPress jako system blogowy oraz potężny CMS
Dodano: 9 lipca 2015 o 11:44   /   przez   /   Komentarze (0)

Chyba każdy kto interesuje się Internetem kojarzy nazwę WordPress – zapewne wielu z Was wie, że jest to system do prowadzenia i obsługi bloga. Jednak na przestrzeni lat WordPress wyrósł na pełnoprawny system CMS do zarządzania stronami firmowymi a nawet do całych portali. Jego popularność jest tak duża, że możemy go znaleźć na co 4 stronie z listy najpopularniejszych 10 milionów stron w sieci. Skuteczny Internet również korzysta z systemu WordPress.

WordPress został stworzony w 2003 roku jako system do pisania blogów, jednak z biegiem czasu i rozwoju jego głównego rdzenia i powstania tysięcy wtyczek zamienił się on w pełnoprawnego CMS-a. Co stoi za tak dużą popularnością WordPressa? Przede wszystkim WordPress jest darmowy, jednak jego konkurencji w postaci Joomli czy Drupala również są bezpłatne tak więc co jeszcze miało wpływ na jego popularność? WordPress przez to, że był od podstaw tworzony z myślą o blogerach, miał być po prostu łatwy i przyjemny w obsłudze dla osób, które nie znają się na komputerach.

MOŻLIWOŚCI WORDPRESSA

Niewątpliwie siła WordPressa tkwi w jego społeczności, która tworzy na tą platformę szablony oraz wtyczki, które rozszerzają jego funkcjonalność o wiele nowych funkcji. Wygodny panel zarządzania oraz możliwość edycji wszystkiego w prosty i intuicyjny sposób to kolejne argumenty przeważające na korzyść WordPressa.

Obecnie, witryny oparte o platformę WordPress są czasami trudne do zidentyfikowane, ponieważ na WordPressie nadal chętnie stawia się blogi, ale również coraz więcej firm posiada swoje wizytówki na tym systemie.

Intensywny rozwój WordPressa, nowe i świeże pomysły jego programistów oraz społeczności, która współtworzy jego sukces zapowiada jeszcze większą dominację tej platformy w Internecie.

Komentarze (0)

Treść komentarza

Treść komentarza
Imię E-mail WWW